Скловолокніт, вироби із склотекстоліту

Скловолокніт є сировиною для виготовлення склотекстолітових деталей, які широко використовуються в промисловості (робочі колеса відцентрових насосів, шестерні, торцеві ущільнення, електроізолятори, різноманітні корпусні та конструктивні деталі).

Скловолокніт виготовляється в вигляді механічної суміші подрібнених фрагментів скловолокна, просоченого термореактивною смолою, та порошкового термореактивного клеючого компоненту. Постачається замовнику в насипному і гарячепресованому вигляді (циліндричні фрагменти діаметром 16 мм, довжиною 30 - 200 мм). Марки та характеристики скловолокніту приведені в таблиці 1.

Мал.1 Асортимент виробів зі скловолокніту

Готовий матеріал має високу міцність на злам (до 10 кгс/мм2), хорошу ударну та температурну стійкість, негорючий, добре працює в агресивних середовищах та має високі діелектричні властивості. По бажанню замовника готовому матеріалу можна надати деякі додаткові властивості (фрикційні, зносостійкі, декоративні і т.п.).

Пропонуємо крупносерійне виготовлення склотекстолітових деталей із скловолокніту власного виробництва (не менше 10 000 шт. на рік). Приклади деталей, які ми можем виготовляти: шестерні, шківи, корпусні деталі, електроізолятори, колеса відцентрових насосів і інші конструкційні деталі (див. Фотогалерею №4 ).

Таблиця 1        

МаркаХарактеристика Розмір фрагментів, мм
1СВЕ-1-1 непресований 20 - 70
2СВЕ-2-1 непресований 10 - 40
3СВЕ-1-2 гарячепресований 100 - 200
4СВЕ-2-2 гарячепресований 30 - 100

Виробництво фрикційних безазбестових матеріалів

Для гальмування рухомих деталей машин та гасіння вібрацій в техніці застосовуються фрикційні гальмівні механізми. Традиційно робочими матеріалами є азбестомісткі композиції, які не є екологічно чистими.

Нами розроблений новий клас матеріалів з програмованим коефіцієнтом тертя і технологія виготовлення деталей, які не містять азбесту.

Вказаний матеріал вже використовується для виготовлення фрикційних дисків до пральних машин “Норд-ІФ”, які конкурують з кращими іноземними взірцями (мал. 2). Нами можуть бути розроблені і виготовлені інші фрикційні вироби, які будуть використовуватися в новому обладнанні і машинах чи в існуючому в якості запчастин. Продуктивність наявного обладнання 40-50 тис. фрикційних дисків на рік.

Мал.2 Безазбестові фрикційні диски АПМ "Івіта" ("NORD")