Механізоване наплавлення

Технологія механізованого наплавлення реалізується шляхом електродугового наплавлення порошковою стрічкою січенням 8х3 мм в напівавтоматичному та автоматичному режимах. В порівнянні з ручним використання даних способів наплавлення дає змогу підвищити продуктивність процесу в 2-3 рази, покращити якість наплавленого шару та зменшити витрати наплавочного матеріалу на 5-12%.

Мал.1 Півавтомат “Орбіта-НП-1”

Напівавтомати типу “Орбіта-НП-1” (мал. 1) та “Орбіта-НП-2”, розроблені нами, призначені для наплавлення відповідно криволінійних та плоских поверхонь з продуктивністю 0,7 та 1,2 дм2/хв. (див. Фотогалерею №5 ). Дане обладнання використовується для наплавлення шахтного обладнання (риштаків), деталей шлакоподрібнюючого та шлако-транспортуючого обладнання теплових електростанцій: зірочок, розсікачів, витків шнека (мал. 2, див. Фотогалерею №4) і труб пульпопроводів та шнеків глинових екструдерів для виробництва цегли (див. Фотогалерею №2). Особливо ефективна для зміцнення великих площ на поверхні великогабаритних деталей складної форми.

Нами також розроблений портативний варіант напівавтомату “Орбіта-НП-3”, який призначений для наплавлення деталей в польових умовах та проведення дослідно-експериментальних робіт.

     Режими механізованого наплавлення:  
- полярність дуги обернена;
- вольтамперна характеристика дуги жорстка;
- сила струму, А 200-450;
- напруга дуги, В 25-40;
- швидкість подачі стрічки, см/с 1,2-2,5;
- швидкість наплавлення, см/с 0,9-1,2;
- виліт електроду, мм 30-50;
- коефіцієнт наплавлення, г/(А год) 12-16.

Використання автоматичного способу наплавлення дає змогу отримати наплавлений шар, якість якого не залежить від кваліфікації зварювальника та покращує санітарно-гігієнічні умови праці персоналу.

Для автотматичного наплавлення використовується серійне адаптоване під стрічку обладнання типу автомата А 1416, установки УД-417, А 384 МК, а також оригінальне - типу установки для багатоелектродного наплавлення.

Мал.2 Витки шнека та зірочки

Технологія автоматичного наплавлення використовується для зміцнення та реставрації деталей вуглезбагачувальних фабрик (див. Фотогалерею №10 ): бронедисків шламових насосів, опорних катків сушильної центрифуги; відновлення зношених реборд кранових коліс; зміцнення замків бурових труб і т. п. Застосування даної технології ефективне для наплавлення плоских поверхонь та твірних поверхонь тіл обертання.

Наші спеціалісти, виходячи з конкретних умов Вашого виробництва, готові в якнайкоротший термін здійснити виготовлення, монтаж, наладку та запуск наплавочного обладнання (напівавтоматів, автоматів, а також механізмів для фіксації, обертання та подачі деталей під наплавлення) на Вашому підприємстві.

При замовленні необхідно вказати, на які деталі буде проводитись наплавлення і умови їх роботи, а також можливості Вашого підприємства по освоєнню вказаних технологій.